Loader
 

Trasy

Pszczyński Cross Terenowy – 4 pory roku, to impreza której jeszcze nie było !

Chcemy Wam pokazać Pszczynę i Powiat pszczyński jakiego nie znacie. Perła Górnego Śląska w biegowo crossowej wersji. Spotykamy się wiosną, latem, jesienią i w zimie w wybranej lokalizacji. Te same miejsce o różnych porach roku wyglądają inaczej. Zawsze są jednak tajemnicze, urokliwe i ciekawe. Zobaczycie, że parkowe alejki, dzikie bezdroża, leśne dukty i polne drogi mają ten urok, który Wam dajemy. W 2021 roku Baza zawodów będzie przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Odwiedzicie min. pszczyński Dziki Park, obiegniecie Jeziora Łąka, pola i lasy sołectwa Łąka, Wisła Wielka, Studzionka, Brzeźce i Poręba. Do zobaczenia na trasach CROSS 10, CROSS 20 i CROSS 30.

Trasa 10km – Szybko, płasko i łagodnie !

Najkrótszą trasę z pszczyńskiego crossu terenowego, charakteryzuje przede wszystkim jej profil, który jest najbardziej przyjazny do szybkiego jej pokonania. Zdecydowanie polecamy ją początkującym uczestnikom oraz amatorom, dla których 1 godzina ciągłego biegu nie stanowi wyzwania. Trasa prowadzi poprzez malownicze zakątki dzikiego Parku Pszczyńskiego.

10

kilometrów

232

minimalna wysokość

258

Maksymalna wysokość

15

Przewyższenie

Pobierz trasę w formacie GPX:

Trasa 20km – Optymalna, ciekawa i… magiczna…

Optymalny dystans naszych biegów, czyli popularna „połówka”, cieszy się największym zainteresowanie uczestników, a dlaczego ? Korzenie, drzewa, zwierzyna i las, który o każdej porze roku jest magiczny „inaczej”, powoduje chęć nieprzerwanej rywalizacji. Skup się na rytmie, wsłuchaj się w głos natury i biegnij przed siebie. Dystans polecany dla średniozaawansowanych biegaczy, którzy posiadają „jakieś” doświadczenie na crosowych trasach. Delikatne podbiegi pozwalają poczuć górski klimat.

20

kilometrów

232

minimalna wysokość

262

Maksymalna wysokość

52

Przewyższenie

Pobierz trasę w formacie GPX:

Trasa 30km – Wymagająca, długa i zróżnicowana krajobrazowo

Fakt, że najdłuższa nasza trasa nie jest dla każdego powoduje, że coraz więcej osób chce się z nią zmierzyć. Lubisz błoto jesienią, lód w zimie na koleinach czy śliskie liście na zbiegach ? A może podbiegi w pełnym, letnim słońcu ? A to wszystko podczas 30 kilometrowego biegu, który dla niektórych okazuje się wędrówką – dobrze celujesz ! Ta trasa jest dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na start na własne ryzyko – POLECAMY biegowym wariatom !

30

kilometrów

232

minimalna wysokość

283

Maksymalna wysokość

72

Przewyższenie

Pobierz trasę w formacie GPX: